"V-Pills' in İçindekiler"

E Vitamini (d-Alpha Tocopheryl Succinat olarak):

En aktif E vitamini türevidir. Antioksidan etkisi ile serbest radikallerin yayılmasını önler, hücreleri korur, yaşlanmayı geciktirir. E vitamini sinir sisteminin, kasların ve üreme organlarının fonksiyonları için önemlidir. Kan dolaşımını güçlendirir, cinsel performansı destekler.

B3 Vitamini (Niasin olarak):

B3 vitamini (Niacin) birçok gıdada bulunan temel vitaminlerden biridir. Niyasin kan dolaşımını düzenler, sağlıklı bir deri sağlar ve santral sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Beyin ve hafızanın ileri fonksiyonlarını denetlemesinden dolayı zihinsel hastalıklarda tedavi edici rol oynar. Östrojen, progesteron ve testosteron gibi cinsiyet hormonlarının sentezi için çok önemlidir.

Alıç (Crataegus pinnatifida olarak)(meyve):

Alıç, damarları genişleten bioflavononid’ler açısından da oldukça zengindir. Bu bileşikler çok güçlü antioksidanlar olup; kalbe oksijen ve kan akışının artmasına yardımcı olurlar. Bu durum kalbin kan deveranı için harcamak zorunda olduğu gücü azaltır ve kalbi rahatlatır. Ayrıca bioflavonoid maddeler kan damarlarının çeperlerini güçlendirir ve vücudun diğer bölgelerine olan kan akışını da düzenler.

Saw Palmetto (Serenoa repens olarak)(meyve):

Saw Palmetto, dikenli bir palmiye çeşididir. Maya Kızılderililerinin aşk iksirlerine kattıkları eski bir Amerikan toniğidir. Prostat tedavisini de destekleyici etkisi bulunan Saw Palmetto aynı zamanda doğal bir afrodizyak olarak da bilinir. Seks güdüsünü arttırır, üreme organlarının sağlığını destekler.

Ginkgo (Gingko biloba olarak)(yaprak):

Ginkgo eski çağlardan beri alternatif tıpta sıkça kullanılmıştır. Vücuttaki kan dolaşımını ve sinir sistemini güçlendirir. Antioksidan etkisi ile hücreleri korur, yaşlanmayı geciktirir. Kan akışını düzenleyerek cinsel fonksiyonu dengeler ve ereksiyon gücünü arttırır. Yüzyıllardır afrodizyak olarak da bilinmektedir.

Çin Ginsengi (Panax Ginseng olarak)(kök):

Çin Ginsengi, Uzakdoğu ülkelerinde binlerce yıldır kullanılmakta olan geleneksel şifalı bitkiler içerisinde en yaygın olanıdır. Kalp, akciğer, sindirim sistemi organları ve böbrekler üzerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda ruhsal düzeni sağlayıcı, zihni açıcı, anlayış yeteneğini ve yaşam süresini artırıcı bir şifalı bitkidir. Ginseng, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği bilinir. Geleneksel olarak ekstra enerji için kullanılır. Aynı zamanda afrodizyak etkisi gösterir. İktidarsızlık, kısırlık ve erken boşalmanın tedavisinde kullanılır. Vücudu canlandırıp yenilerken tansiyonu dengeler. Sinir dokusunun büyümesine de yardımcı olur. Ginsengin ana maddelerinden ginsenosidler beyine ve penise giden kan akışını düzenler. Bilim adamları ginsengin hem fiziksel ve mental aktiviteyi uyardığını, hem de atletik performansı arttırdığını ve cinsel bezler üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu göstermişlerdir.

Damiana (Turnera diffusa olarak)(yaprak):

Meksika kökenli bir bitki olan Damiana, aromatik yaprakları olan küçük bir çalı türüdür. Aztek ve Mayalar zamanında, erkek ve kadınlarda cinsel istek arttırıcı olarak kullanılmıştır. Tıbbi olarak kısırlık, iktidarsızlık, üreme organlarındaki rahatsızlıklar ve çeşitli cinsel sorunların tedavisinde kullanılır. Farmakolojik araştırmalara göre içerdiği alkaloitler, erkeklik hormonu olan testesterona eşdeğer etkilere sahiptir. Ayrıca içeriğindeki arginine, sperm üretimi ve kalitesi için gerekli bir proteindir. Cinsellikle ilgili depresyonlara ve korkulara karşı çok etkilidir. Kadınlarda cinsel arzuyu güçlendiren, erkeklerde erkeklik gücünü arttıran etkileri bulunur.

Demirdikeni (Tribulus-Tribulus Terrestris) (meyve):

Vücuttaki LH seviyesini arttırarak testosteron düzeyinin artmasına yardımcı olan bir bitkidir. LH ve FSH hormonları kadın ve erkekte hipofiz bezi tarafından üretilirler. Bunlar kadınlarda yumurtalık, erkeklerde erbezleri fonksiyonlarını kontrol ederler. Demirdikeni bu iki hormonun dengelenmesine yardımcı olur. Uzun yıllardır özellikle Hindistan’da kuvvet verici tonik olarak, cinsel fonksiyonların düzenlenmesinde, özellikle kadınlarda yumurtlama, erkeklerde iktidarsızlık ve her iki cinstede cinsel istek arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Yakın zamanda fitness, zindelik ve canlılık artıcı özellikleri sporcu, atlet ve vücut geliştiricilerin ilgisini kazanmıştır.

Yulaf Samanı (Oat Straw-Avena Sativa) (sap):

Sinir sistemini destekleyen besleyici özellikler taşır. Sinirleri güçlendirdiğinden cinsel anlamda uyarılmayı ve alınan keyfi arttırır.

Azgın Teke Otu (Horny Goat-Epimedium Sagittatum) (bütün bitki):

Geleneksel Çin Tıbbında önemli bir yere sahip olan Azgın Teke Otu, erkekte ve kadında libidoyu yükselten çok güçlü bir afrodizyaktır. Erkeklerde penisin sertleşme fonksiyonunu arttırır.

Kayen Meyvesi (biber türü olarak)(meyve):

Kayen kalbi, kılcal damarları ve sinirleri güçlendirerek kan dolaşımını uyarır. Sinirleri uyardığından dolayı afrodizyak etki sağlar. Ayrıca tıpta asırlardır ağrı kesici özelliği ile kullanılmaktadır